אודות מרכז מדעני העתיד

המרכז למחוננים ומצטיינים של קרן מיימונידיס הוקם במטרה להעניק לתלמידות ולתלמידים מצטיינים ומחוננים אפשרויות משמעותיות למיצוי הפוטנציאל הייחודי שלהם באמצעות השתתפות בתכניות ייחודיות, איכותיות ומובילות בתחומים מגוונים. המרכז שואף ליצור קהילת בוגרים מומחים בתחומים שונים, משפיעים ופורצי דרך, שיהוו את נבחרת העילית של החברה בישראל, ויסייעו בהתמודדות עם האתגרים הגדולים של המדינה והעולם.

המרכז מציע תכניות ייחודיות למחוננים, המאפשרות להם להשתלב בעולם המרתק של האקדמיה והמחקר כבר בזמן הלימודים בתיכון.

מרכז מדעני העתיד מפעיל את התכניות האלה:
אודיסיאה (מדעני וממציאי העתיד) - תכנית ללימודים אקדמיים במדע
אלפא - תכנית למחקר בתחומים מדעיים
אידיאה - תכנית למחקר בתחומים הומניסטיים

תכנית אודיסיאה מופעלת במסגרת מיזם משותף עם משרד החינוך - האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים ומטה הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה; תכנית אלפא מופעלת במסגרת מיזם משותף עם משרד החינוך -האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים. על פי החלטת מנכ"לית משרד החינוך, גם תכנית אידיאה תיכנס למסגרת מיזם משותף בשנת הלימודים תשע"ח.

התכניות מציעות למידה ומחקר בסביבה אקדמית, מפגשים ועבודה משותפת עם חוקרים ואנשי אקדמיה מובילים בתחומם, חשיפה לעולם הידע המדעי העשיר ופעילות חברתית מגוונת.

ההשקעה המשמעותית בתכניות אלו נועדה ליצור תשתית למצוינות אקדמית ומחקרית, כמו גם קהילה של צעירות וצעירים פורצי דרך בעתיד, שתהווה את חוד החנית של החברה הישראלית במגוון תחומים.