רקע ברירת מחדל
לוגו ברירת מחדל

פעילות רשת הבוגרים

פעילות רשת הבוגרים הרשת פועלת ב-3 ממדים מרכזיים:

פרטני - ליווי הבוגרות.ים עומד במרכז העשייה של הרשת, בכל אחד מן השלבים בתהליך. במסגרת ליווי פרטני זה אנו מספקים סיוע, ייעוץ, תמיכה, הנגשה של ידע רלוונטי ופיתוח כלים שיאפשרו התפתחות אישית של כל אחת ואחד. כמו כן, מוענקות מלגות הצטיינות, מימון משלחות והשתתפות
בכנסים בינלאומיים.

קבוצתי - רתימת הבוגרות.ים וגיוסן.ם לטובת הקבוצה שממנה צמחו ולמען רווחת חברי הרשת. החיבורים שנוצרים מספקים תמיכה ורשת קשרים הפועלת לטובת חבריה.

התמודדות עם אתגרי מדינת ישראל - אסכולה תומכת בהובלת מיזמים, חשיפה לאתגרי מדינת ישראל, רישות החברות.ים לגורמים רלוונטיים, והעלאת המודעות לאפשרויות ההשפעה על החברה והסביבה.

פעילות ומפגשי הרשת

במהלך השנה הרשת מציעה מספר מסגרות למפגשים בין החברות.ים:

'מועדון ארוחת הבוקר' – מפגשים של  חברות.י הרשת עם דמויות מפתח במשק הישראלי מהתעשייה ומהאקדמיה. מפגשים אלו יחשפו את הבוגרות.ים  לנושאים עדכניים בתחומי המדע והטכנולוגיה, כלכלה ובטחון, חינוך ויוזמות, וסוגיות אקטואליה בחברה הישראלית.

'הצצה אל מאחורי הקלעים' - ביקורים בארגונים מגוונים מתחומי המדע, תעשייה, היי טק, מגזר ציבורי וארגונים חברתיים שונים על מנת להנגיש את הסביבות הארגוניות לבוגרים שעתידים להגיע לעולם העבודה. כמו כן, חשיפה למחקר יישומי המתקיים במשק הישראלי.

מפגשים חברתיים - לאורך השנה נערכים במסגרת אסכולה מפגשים חווייתיים לכלל הבוגרות.ים לשם היכרות בין חברות.י הרשת, גיבוש ויצירת מכנה משותף. אלו מגיעות.ים מכל התכניות, המוסדות האקדמיים ומכל קצוות הארץ ומפגשים אלו יוצרים לכידות וחיבור בין כלל שכבות הגיל.

'MEET&MIND' - אירוע  ארצי שנתי להצגת תחומי עניין, התמחויות, רעיונות ומיזמים של הבוגרות.ים. אירוע בו הבוגרות.ים עצמם הופכים למרצים על נושאים ייחודיים שאותם חוקרים ומפתחים.

'LIFE IS A PICNIC' - סמינר קיץ לבוגרות.ים חדשות.ים אשר סיימו את תוכניות מרכז מדעני העתיד: אודיסיאה, אלפא, אידיאה ונבחרות ישראל במדעים. בסמינר זה אנו משיקים את כניסת החברות.ים המצטרפות.ים לרשת, עורכים היכרות מעמיקה בין החברות.ים החדשות.ים, חושפים בפניהם את מטרות הרשת ומקיימים פעילויות לגיבוש והידוק הקשרים ביניהם.

מיזמים ברשת

רשת אסכולה תומכת ומפתחת מיזמים שחלקם מתמקדים בהתמודדות עם אתגרי מדינת ישראל וחלקם עוסקים ביצירת תכנים לרשת הבוגרים לשם הפרייה הדדית והרחבת הפרספקטיבה.

 'CHALLENG IL' - מיזם המתמקד בחיבור בין היכולות הגבוהות של חברות.י אסכולה לבין האתגרים של מדינת ישראל והתעשייה הישראלית בעולמות הבריאות; מחשוב קוונטי; אבטחת מידע; תעשיות ביטחוניות ועוד. התנסות זו ברשת מציעה לחברות.י אסכולה הזדמנות לחבור למספר ארגונים וחברות במשק הישראלי, המובילים בתחומם בעולם' במטרה לנסות ולהתמודד עם בעיות ואתגרים גדולים תוך שימת דגש על תרומה משמעותית למדינה ולאזרחיה.
 החברות איתן מתקיים שיתוף פעולהIBM בתחום המחשוב הקוונטי. NIKE מרכז החדשנות הישראלי של החברה בתחומי  AI, BIG DATA.

תוכן אקסלוסיבי ברשת

  • 'עיין ערך' - כתב העת של רשת אסכולה אשר מהווה פלטפורמה למיסוד והעמקת השיח בהלימה לתחומי הדעת אשר מעניינים את חברי וחברות הרשת.
  • 'חורים ברשת' – סדרת פודקאסט לראיונות עם בוגרות ובוגרי הרשת בסגנון תכנית אירוח אשר מתמקדים בתחומי העניין שלהם בדגש על נושא בו הם בקיאים.
  • 'לאמה' - סדרת רשת חדשה בה הבוגרות והבוגרים עורכים ראיונות וידאו עם אנשים מובילים בתחומם במגוון נושאים כגון תרבות, כלכלה, אמנות, אקטואליה ועוד.

מפגשים ביוזמת הבוגרות.ים להעמקת הידע בתחומים מקצועיים

  • 'קראש קורס' - הרצאות ממוקדות מאת בוגרים ובוגרות בתחומי מחקר שהם בקיאים בהם.
  • קבוצות דיון - מפגשים חודשיים מצומצמים של חברי רשת סביב נושא עניין / תחום דעת משותף. לכל קבוצת עניין בוגר.ת מוביל אשר מנהל.ת את הקבוצה ומארגן.ת את המפגשים ובהמשך כל מפגש יונחה על ידי חבר.ת קבוצה אחר.
  • האקתון - אירועים מרתוניים לבוגרות ובוגרים סביב נושאים אשר הרשת בוחרת להתמודד איתם במטרה לנסות לענות על אתגר אשר הוגדר מראש על ידי מארגני ההאקתון.