top of page
לוגו אסכולה - רשת הבוגרים

רשת הבוגרים של מרכז מדעני העתיד נוסדה על מנת להוות מסגרת מקצועית וחברתית לכל בוגרות ובוגרי התוכניות והנבחרות של מרכז מדעני העתיד, אשר סיימו בהצלחה את לימודיהם בתיכון. הרשת שואפת לפתח אותן.ם כמי שיעמדו בחזית המדע, הטכנולוגיה, הכלכלה והחברה ויהוו את דור העתיד אשר יובילו את מדינת ישראל.

מטרת הרשת היא לקדם ולשלב את הבוגרות.ים במסלולים המותאמים ליכולתם ולצרכיהם לאורך הקריירה, על מנת לממש את הפוטנציאל האישי ולפתח את תחושת השייכות והלכידות שלהן.ם קבוצת איכות מובילה ופורצת דרך המהווה משאב עבור חבריה. הרשת שואפת לפתח את המודעות והמחויבות של הבוגרות.ים להתמודדות עם אתגרי מדינת ישראל. רשת זו מהווה מרחב משותף חברתי ועדכני לכלל הבוגרות.ים, מרחב שבו הם פועלים בצורה וולונטרית בהלימה למאפייניהם, לנטיות ליבם ולתפיסת עולמם. פעילות הבוגרות.ים מתקיימת לאורך כל שנות חייהם באופנים שונים ומגוונים - מרגע סיום לימודיהם בתיכון, בזמן שירותם הצבאי, לאורך לימודיהם האקדמיים ובמהלך הקריירה המקצועית שיפתחו.

למידע נוסף על אסכולה אנחנו מזמינים אתכן.ם לעיין בחוברת מקוונת המסכמת את פעילויות הרשת לשנת 2020-2021. החוברת כוללת מידע מפורט אודות הרשת, המיזמים, הפעילויות השונות ומטרותיהן.

 

לצפייה בחוברת המקוונת לחצו כאן

 • LinkedIn
 • Facebook
 • Instagram

הרשתות החברתיות של רשת אסכולה:

פעילות רשת הבוגרים הרשת פועלת ב-3 ממדים מרכזיים:

פרטני - ליווי הבוגרות.ים עומד במרכז העשייה של הרשת, בכל אחד מן השלבים בתהליך. במסגרת ליווי פרטני זה אנו מספקים סיוע, ייעוץ, תמיכה, הנגשה של ידע רלוונטי ופיתוח כלים שיאפשרו התפתחות אישית של כל אחת ואחד. כמו כן, מוענקות מלגות הצטיינות, מימון משלחות והשתתפות בכנסים בינלאומיים.

קבוצתי - רתימת הבוגרות.ים וגיוסן.ם לטובת הקבוצה שממנה צמחו ולמען רווחת חברי הרשת. החיבורים שנוצרים מספקים תמיכה ורשת קשרים הפועלת לטובת חבריה.

התמודדות עם אתגרי מדינת ישראל - אסכולה תומכת בהובלת מיזמים, חשיפה לאתגרי מדינת ישראל, רישות החברות.ים לגורמים רלוונטיים, והעלאת המודעות לאפשרויות ההשפעה על החברה והסביבה.

פעילות רשת הבוגרים:

תמונת בוגרים לאתר 1.jfif
תמונת בוגרים לאתר 2 (1).jfif
תמונת בוגרים לאתר 3.jfif

במהלך השנה הרשת מציעה מספר מסגרות למפגשים בין החברות.ים:

'מועדון ארוחת הבוקר' – מפגשים של  חברות.י הרשת עם דמויות מפתח במשק הישראלי מהתעשייה ומהאקדמיה. מפגשים אלו יחשפו את הבוגרות.ים  לנושאים עדכניים בתחומי המדע והטכנולוגיה, כלכלה ובטחון, חינוך ויוזמות, וסוגיות אקטואליה בחברה הישראלית.

'הצצה אל מאחורי הקלעים' - ביקורים בארגונים מגוונים מתחומי המדע, תעשייה, היי טק, מגזר ציבורי וארגונים חברתיים שונים על מנת להנגיש את הסביבות הארגוניות לבוגרים שעתידים להגיע לעולם העבודה. כמו כן, חשיפה למחקר יישומי המתקיים במשק הישראלי.

מפגשים חברתיים - לאורך השנה נערכים במסגרת אסכולה מפגשים חווייתיים לכלל הבוגרות.ים לשם היכרות בין חברות.י הרשת, גיבוש ויצירת מכנה משותף. אלו מגיעות.ים מכל התכניות, המוסדות האקדמיים ומכל קצוות הארץ ומפגשים אלו יוצרים לכידות וחיבור בין כלל שכבות הגיל.

'LIFE IS A PICNIC' - סמינר קיץ לבוגרות.ים חדשות.ים אשר סיימו את תוכניות מרכז מדעני העתיד: אודיסיאה, אלפא, אידיאה ונבחרות ישראל במדעים. בסמינר זה אנו משיקים את כניסת החברות.ים המצטרפות.ים לרשת, עורכים היכרות מעמיקה בין החברות.ים החדשות.ים, חושפים בפניהם את מטרות הרשת ומקיימים פעילויות לגיבוש והידוק הקשרים ביניהם.

תוכנית המנטורינג של רשת אסכולה - תכנית המנטורינג מהווה חלק מהמעטפת והתמיכה אשר מעניקה הרשת לחבריה. במסגרת התכנית בוגרות ובוגרים ותיקים מלווים את עמיתיהם הצעירים והצעירות ברשת.

מטרות התכנית הן לרתום את הידע והניסיון של הבוגרים/ות הוותיקים לטובת כלל בוגרי/ות הרשת, זאת לצד העצמה של הבוגרים הצעירים והוותיקים כאחד. לייצר שיתופי פעולה בין בוגרים בתחומי דעת שונים. ובתוך כך, להעמיק את החיבורים בין בוגרים ותיקים לצעירים ברשת, לחזק את הקשר, ההשפעה והתרומה ההדדית.

הבוגרים הצעירים – המנטיז, יוכלו ללמוד מניסיונם של הוותיקים, לקבל טיפים מאילו שצעדו במעלה הדרך לא מזמן,

להתייעץ, לאמץ הרגלים מיטיבים ולזכות במידע פנימי שמחזיק רק מי שכבר היה שם...

הבוגרים הוותיקים -המנטורים, יזכו להזדמנות להעניק מהידע והניסיון שלהם לאחר, זאת תוך ליווי מקצועי וכחלק מקבוצת איכות ברשת.

יחד, יכולים הזוגות לחלום בגדול, לקבל השראה, להציב מטרות ולפעול להשגתן.

פורום מוביל - הפורום המוביל הינו גוף המייצג את מגוון הקולות ברשת, חבריו יהוו את הגוף המתווך בין רשת הבוגרים להנהלת הרשת, כמו גם בין שכבות הבוגרים השונות ויפעלו ליצירת תחושת לכידות ושייכות לרשת. ההשתתפות בפורום מאפשרת לנציגי ונציגות הרשת השפעה ושותפות בגיבוש האידיאולוגיה של הרשת, מימוש מטרות הרשת, תכנון והוצאה לפועל של התכנית השנתית.

תוכניות ומפגשי הרשת:

אירוע ארצי שנתי להצגת תחומי עניין, התמחויות, רעיונות ומיזמים של הבוגרות.ים. אירוע בו הבוגרות.ים עצמם הופכים למרצים על נושאים ייחודיים שאותם חוקרים ומפתחים. לצפייה באירועים משנים קודמות לחצו כאן.

תמונת בוגרים לאתר 4.jfif
תמונת בוגרים לאתר 5.jfif
תמונת בוגרים לאתר 6.jfif

רשת אסכולה תומכת ומפתחת מיזמים שחלקם מתמקדים בהתמודדות עם אתגרי מדינת ישראל וחלקם עוסקים ביצירת תכנים לרשת הבוגרים לשם הפרייה הדדית והרחבת הפרספקטיבה.

חרבות ברזל - גם רשת אסכולה התגייסה ככל שאר החברה האזרחית ליצירת יוזמות לתמיכה בתושבי העוטף ונפגעי המלחמה. לצפייה ביוזמות הרשת, החל מפרוייקטים בתחום המדעים ועד שינוע תרומות, לחצו כאן.

כדאי שנדע - חצי שעה של מדע - יוזמת "כדאי שנדע" נרקמה בזמן מלחמת חרבות ברזל. מדי שבוע בימי שלישי בשעה 19:00 הציגו חברי וחברות רשת אסכולה את המחקר העכשווי שלהם.ן. בסדרת ההרצאות מקוונת. תלמידי ותלמידות מרכז מדעני העתיד נפגשו באופן מקוון עם האסכולאים והעמיקו את הידע בתחומים מדעיים שונים. לצפייה בהרצאות לחצו כאן.

'CHALLENG IL' - מיזם המתמקד בחיבור בין היכולות הגבוהות של חברות.י אסכולה לבין האתגרים של מדינת ישראל והתעשייה הישראלית בעולמות הבריאות; מחשוב קוונטי; אבטחת מידע; תעשיות ביטחוניות ועוד. התנסות זו ברשת מציעה לחברות.י אסכולה הזדמנות לחבור למספר ארגונים וחברות במשק הישראלי, המובילים בתחומם בעולם' במטרה לנסות ולהתמודד עם בעיות ואתגרים גדולים תוך שימת דגש על תרומה משמעותית למדינה ולאזרחיה.
החברות איתן מתקיים שיתוף פעולהIBM בתחום המחשוב הקוונטי. NIKE מרכז החדשנות הישראלי של החברה בתחומי  AI, BIG DATA.

מיזמים ברשת:

 • 'עיין ערך' - כתב העת של רשת אסכולה אשר מהווה פלטפורמה למיסוד והעמקת השיח בהלימה לתחומי הדעת אשר מעניינים את חברי וחברות הרשת. לצפייה בעיין ערך לחצו כאן.

 • 'חורים ברשת' סדרת פודקאסט לראיונות עם בוגרות ובוגרי הרשת בסגנון תכנית אירוח אשר מתמקדים בתחומי העניין שלהם בדגש על נושא בו הם בקיאים. להאזנה בחורים ברשת לחצו כאן.

 • 'לאמה'- סדרת רשת חדשה בה הבוגרות והבוגרים עורכים ראיונות וידאו עם אנשים מובילים בתחומם במגוון נושאים כגון תרבות, כלכלה, אמנות, אקטואליה ועוד. לצפייה ב'לאמה' לחצו כאן.

תוכן אקסלוסיבי ברשת:

תמונת בוגרים לאתר 7.jpg
תמונת בוגרים לאתר 8.jpg
תמונת בוגרים לאתר 9.jpg
 • 'קראש קורס' - הרצאות ממוקדות מאת בוגרים ובוגרות בתחומי מחקר שהם בקיאים בהם.

 • קבוצות דיון - מפגשים חודשיים מצומצמים של חברי רשת סביב נושא עניין / תחום דעת משותף. לכל קבוצת עניין בוגר.ת מוביל אשר מנהל.ת את הקבוצה ומארגן.ת את המפגשים ובהמשך כל מפגש יונחה על ידי חבר.ת קבוצה אחר.

 • האקתון - אירועים מרתוניים לבוגרות ובוגרים סביב נושאים אשר הרשת בוחרת להתמודד איתם במטרה לנסות לענות על אתגר אשר הוגדר מראש על ידי מארגני ההאקתון.

מפגשים ביוזמת הבוגרות.ים להעמקת הידע בתחומים מקצועיים:

 • LinkedIn
 • Facebook
 • Instagram

الشبكات الاجتماعية من شبكة اسكولا: