top of page

צוות המרכז

ירום אריאב

יו"ר מרכז מדעני העתיד

ירום אריאב.webp

ירום אריאב כיהן 3 שנים כמנכ"ל משרד האוצר בשנים 2007 עד 2010. במסגרת תפקידו היה ממובילי הכלכלה הישראלית בתקופת המשבר הכלכלי העולמי, והיה אחראי להתוויה ויישום המדיניות הכלכלית של הממשלה לפני ובמהלך המשבר. מר אריאב עמד בראש צוות ההיגוי לצירוף ישראל לארגון ה-OECD, והיה דמות מרכזית ביישום רפורמות בולטות בתחומי הכלכלה והחברה.

לפני עבודתו בממשלה כיהן ירום אריאב כמנכ"ל חברת כי"ל דשנים אירופה (ICL), במסגרת זאת מיזג וניהל את כל פעילויות הייצור והשיווק של הקונצרן באירופה. בשנים 1985 עד 1993 שירת אריאב באגף התקציבים במשרד האוצר, בתפקידו זה היה שותף מרכזי לקביעת מדיניות הממשלה בעידוד המחקר והפיתוח ובהקמת חברת "יוזמה" שפרצה דרך להייטק הישראלי, להובלת רפורמות בתחומי החשיפה לייבוא, האנרגיה, החקלאות ועוד.

 

מאז סיום תפקידו באוצר עוסק מר אריאב בייזום ומעורבות בפרויקטים שונים לתועלת המשק והחברה ובייעוץ אסטרטגי, פיננסי וכלכלי לגופים שונים במגזר הציבורי והפרטי. כיום מר אריאב הוא יו"ר ועדת ההשקעות של קרנות הפנסיה של הסוכנות היהודית, חבר דירקטוריון בקרן ואן ליר העולמית, יו"ר ועדת ההשקעות וחבר מועצה של הקרן לאזרחי ישראל, יו"ר הקרן לפיתוח לוד, חבר הועד המנהל של עמותת לתת ושל עמותת קשת ויו"ר מרכז מדעני העתיד. למר אריאב תואר שני בכלכלה בהצטיינות מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

ד"ר שמשון שושני

מייסד מרכז מדעני העתיד

ד"ר שמשון שושני הוא מאנשי החינוך המובהקים בישראל ונמנה עם מעצבי דרכה בעשרות השנים האחרונות. כל חייו רואה ד"ר שושני לנגד עיניו את ערכי השוויון והמצוינות כמושגים משלימים ולא מתנגשים, והכל כדי להבטיח את מימוש מלוא הפוטנציאל והיכולת של כל תלמיד ותלמידה. עם הזמן החליט ד"ר שושני לפעול לצמצום החוסר האקוטי במערכת החינוך, על ידי תוכניות שמטרתן להעניק לתלמידות ותלמידים מחוננים ומצטיינים בחינוך העל יסודי הזדמנויות למצות את הפוטנציאל שלהם. בשנת 2014 הקים ד"ר שושני את מרכז מדעני העתיד לקידום מחוננים ומצטיינים של קרן מיימונידיס, כדי להניף את דגל המצוינות ולהכשיר בני נוער להיות ראש החץ של מדינת ישראל בתחומי המחקר המדעי, הטכנולוגיה, הכלכלה והביטחון. יכולתו הנדירה של ד"ר שושני להוביל מהלכים מעוררי השראה ושינויים מערכתיים השפיעה על מאות אלפי צעירים בישראל ובתפוצות.

 

ד"ר שושני כיהן כמנכ"ל משרד החינוך שלוש פעמים לאורך חיו, כמנכ"ל הסוכנות היהודית, סגן יושב ראש המועצה להשכלה גבוהה, הקים וניהל את פרויקט תגלית וכיהן כיושב ראש וחבר הנהלה בהתנדבות בעשרות גופים ציבוריים בעלי זיקה חינוכית, בין היתר כיו"ר המרכז לטכנולוגיה חינוכית, יו"ר דירקטוריון "יד יצחק בן צבי", יו"ר "החברה להגנת הטבע", יו"ר "אונסקו ישראל" ועוד.

 

ד"ר שושני נולד בישראל ב-1937, הוא בעל תואר PH.D במינהל חינוכי מאוניברסיטת ניו יורק, באפלו, ארה"ב (1975-1972), תואר M.A בחינוך מאוניברסיטת תל אביב (1967-1969) ו-B.A בספרות ותנ"ך מאוניברסיטת בר-אילן (1960-1964). 

מר אלי פריד

מר אלי פריד

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד

ד"ר כרמל בר

ד"ר כרמל בר

מנהלת נבחרות ישראל במדעים

גב' אפרת גולן

גב' אפרת גולן

יועצת חינוכית

גב' סלעית בהלקר

גב' סלעית בהלקר

מובילת קהילה רשת אסכולה

ד"ר שירה הירש

ד"ר שירה הירש

מנהלת רשת אסכולה ומרכז הידע מתודה

גב' מיכל פרידיגר

גב' מיכל פרידיגר

מנהלת פעילות המרכז

ד"ר רחל זורמן

ד"ר רחל זורמן

יועצת אקדמית בתחומי ההערכה והמחקר

גב' דנית דביר

גב' דנית דביר

מובילת קהילה רשת אסכולה

ד"ר אורני מרבאום סלנט

ד"ר אורני מרבאום סלנט

מנהלת תוכנית אודיסיאה ותוכניות הזנק מדעי

גב' דגן אשש

גב' דגן אשש

יועצת חינוכית לנבחרות ישראל במדעים

גב׳ דליה פניג

גב׳ דליה פניג

יועצת פדגוגית

גב' רוזי יעל

גב' רוזי יעל

רכזת אדמיניסטרטיבית

ד"ר תומר כהן

ד"ר תומר כהן

מנהל תוכניות אלפא ואידיאה

גב' חן בן יוסף

גב' חן בן יוסף

מנהלת תוכן ודיגיטל

גב' אביטל טסלר-יוסף

גב' אביטל טסלר-יוסף

ראש צוות רשת אסכולה

– د. شيرا هيرش

– د. شيرا هيرش

مديرة المنتخبات الإسرائيلية في العلوم ، شبكة الخريجين أسكولا -المدرسة الفكرية

السيدة داغان اشاش

السيدة داغان اشاش

مستشارة تربوية للمنتخبات ألإسرائلية في العلوم

السيدة أفيتال تيسلر

السيدة أفيتال تيسلر

منسقة شبكة خريجي أسكولا-المدرسة الفكرية

د. اورني ميرباوم سلنت

د. اورني ميرباوم سلنت

مديرة برنامج اوديسيا وبرامج ألإنطلاق العلمية

د. تومير كوهين

د. تومير كوهين

مدير برنامج الفا وإيديآه

در. راحيل زورمان

در. راحيل زورمان

مستشارة أكاديمية في مجالات التقييم والبحث

bottom of page