top of page

שירלי מושקטין

שירלי מושקטין

שירלי מושקטין

גיל: 17

יישוב: זיכרון יעקב

בית ספר: תיכון המושבה

שם התוכנית + מוסד אקדמי: בחרת ישראל במדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן ואודיסיאה בטכניון.

קצת עלי: השנה אני מסיימת את השנה השלישית שלי בתוכנית אודיסאה. בזכות התוכנית נחשפתי להרבה תחומים שונים במדע: פיזיקה, כימיה, ביולוגיה וגיליתי את התחומים שהכי מרתקים אותי- מדעי המחשב ומתמטיקה. השנה ניסיתי להתמיין לנבחרות ישראל במדעים והתקבלתי לנבחרת מדעי המחשב. בנוסף, השתתפתי באולימפיאדה האירופאית לבנות EGOI וזכיתי במדליית ארד. אני מאוד נהנית מתחום התכנות התחרותי אליו נחשפתי בשנה האחרונה, מהחומר אותו אנחנו לומדים (אלגוריתמים, מבני נתונים וגישות חשיבה שונות), מהשאלות המאתגרות וגם מהסביבה החברתית הן בנבחרת והן באודיסאה. אני מרוצה מן ההתקדמות שלי באודיסאה ובנבחרת, במיוחד כי קודם לכן הנבחרות נתפסו בעיני כדבר לא בר השגה. אני מקווה להמשיך להשתפר, להגיע להישגים חדשים ולעמוד במטרות שאציב לעצמי. בנוסף לכך, אני גם עוסקת בשחייה תחרותית כבר 12 שנים. בזמני הפנוי אני אוהבת להיפגש עם חברים, להקשיב למוזיקה, לראות סדרות וללמוד לנגן על גיטרה. במקביל, אני עושה תואר במדעי המחשב בטכניון במסגרת התוכנית "מתיכון לטכניון".

מה האתגר המשמעותי לדעתך שהאנושות צפויה להתמודד איתו בעתיד? אני מאמינה שהאתגר הכי גדול של האנושות בשנים הקרובות הוא גידול אוכלוסין ודילול במשאבי הטבע. עם העלייה בתוחלת החיים של האדם הממוצע, בשילוב העובדה שקצב גידול האוכלוסין נשאר כשהיה ונעשה שימוש רב יותר במשאבי טבע, ברור שבעוד לא הרבה שנים נצטרך להתמודד עם משבר אנרגיה ולמצוא חלופה של אנרגיה זמינה ומתחדשת.

מה התחום שתרצי לעסוק בו בעתיד? אני עוד לא יודעת מה אני ארצה לעשות בעתיד או איך בדיוק אשפיע בתחום. אני מקווה להתעסק בתחומים במדעי המחשב שיאתגרו אותי ויהיו בעלי השפעה חיובית על החברה, בין אם בהייטק בתחום האלגוריתמיקה או במחקר אקדמי.

מה לדעתך יקרה בעתיד ולא קיים עכשיו? שילוב הננוטכנולוגיה, שזהו תחום שעוסק בדברים מאוד זעירים, ברפואה. פיתוחים ננו-טכנולוגיים שיאפשרו למצוא שינויים ברמת התא, לחדור למחזור הדם ובכך לגלות מראש התפתחות תאים סרטניים, התקפי לב, סכרת ועוד, ולנטר מדדים בריאותיים.

מי היא דמות ההשראה שלך? אני לא חושבת שיש לי דמות השראה אחת בלבד שתמיד הערצתי. יש אנשים רבים עם סיפורים מעוררי השראה שסללו דרך חשובה בתחום שבו הם עסקו. אני מעריכה אותם ולמדתי מהם ומן הניסיון שלהם לא מעט. ביניהם מארי קירי, אלן טיורינג, שהניח את היסודות למחשוב ולבינה מלכותית והצליח לפענח את צופן האניגמה, וגם מייקל פלפס מתחום השחייה.

מה המסר שחשוב לך להעביר לדור הבא? אל תפחדו מאתגרים חדשים. גם אם המטרה נראית רחוקה מאוד מלהיות אפשרית לא צריך לפחד ממנה - תנסו ותראו שהיא יותר קרובה ממה שחשבתם. חשוב גם לזכור לא לוותר ברגעי נפילה וקושי, ולא להסיק מכך מסקנות על הערך שלכם ושל היכולות שלכם. אל תפחדו לשאול שאלות, להביע את דעתכם, גם בסביבה שעלולה לא לתמוך בה, ותפתחו חשיבה ביקורתית ותגלו סקרנות.

עמוד זה טרם תורגם לעברית

bottom of page