רקע ברירת מחדל
לוגו ברירת מחדל

במסגרת התכנית התלמידים כותבים עבודת מחקר אותה ניתן להמיר ב-5 יחידות בגרות במקצוע בו נכתבה או לעמוד בפני עצמה כמקצוע מוגבר, בתעודת הבגרות.
התכנית הינה מיזם משותף של מרכז מדעני העתיד ושל משרד החינוך, האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים . בשנה"ל תש"פ תופעל התכנית באוניברסיטת תל- אביב ובאוניברסיטה העברית בירושלים. ההשתתפות בתכנית אינה כרוכה בתשלום.

יעדי התכנית

לטפח את היכולות של תלמידים מחוננים ומצטיינים, לסייע להם למקסם את הפוטנציאל האישי שלהם ולטפח את הדור הבא של מובילי הדעה בישראל.
לחשוף תלמידים מחוננים ומצטיינים לעקרונות היסוד של המחקר האקדמי במקצועות ההומניסטיים על ידי מתן גישה וחשיפה לתחומי ידע חדשים והענקת מיומנויות בחשיבה ביקורתית.
לפתח את היכולות האישיות והמאפיינים של תלמידים מחוננים ומצטיינים כגון מוטיבציה, ערכים אתיים, מנהיגות, יחסים בין-אישיים, עבודת צוות, אוטונומיה, ביטחון עצמי, ניהול עצמי ואחריות כלפי אחרים.ליצור קבוצת בוגרים- "אליטה משרתת" שתרומתה לחברה מהווה משאב לאומי.

 

אוכלוסיית היעד

תכנית אידיאה מיועדת לתלמידים מחוננים ומצטיינים בוגרי כיתות ט' (מכל המגזרים).

בנוסף ליכולות אינטלקטואליות המועמדים לתכנית נדרשים להוכיח תכונות כגון כמו מוטיבציה גבוהה, יכולת לימוד עצמי, חריצות, יוזמה, יצירתיות, התלהבות, התמדה, יכולת דחיית סיפוקים והתנהגות הולמת בבית הספר. 

 

 

no alt