רקע ברירת מחדל
לוגו ברירת מחדל

חזון התכנית

תכנית אודיסיאה הוקמה במטרה לאתר, לטפח ולקדם את ההון האנושי במדינת ישראל. ההון האנושי הוא המשאב הטבעי החשוב ביותר של המדינה - ממנו יצמחו מדענים וממציאים פורצי דרך. תכנית אודיסיאה תאפשר לתלמידים המצטיינים ביותר בישראל למצות את הפוטנציאל שלהם ולהיות לדור הבא של מובילי המחקר והפיתוח באוניברסיטאות ובתעשייה.

מטרות התכנית

להוביל ולעצב את דמותם של תלמידים מצטיינים שיהוו בעתיד קהילה לומדת וחוקרת אשר תהווה "עלית משרתת" בתחומי המדע והטכנולוגיה במדינת ישראל וראש החץ שיוביל את המחקר, הפיתוח והחינוך המדעי טכנולוגי בישראל.

לאתר צעירים מוכשרים בעלי מוטיבציה יוצאת דופן ויכולות קוגניטיביות גבוהות, ולפעול למיצוי יכולותיהם ולחינוכם המדעי-טכנולוגי, במטרה להגדיל את מספר בני הנוער העוסקים במחקר מדעי כדרך חיים.

לטפח מצוינות בקרב בני נוער מצטיינים, ליצור תשוקה לעיסוק במדע וטכנולוגיה ולסלול את דרכם למנהיגות המדעית-טכנולוגית העתידית של מדינת ישראל.

לעודד השגת הישגים גבוהים באמצעות מתן דוגמא אישית ויצירת סטנדרטים גבוהים הן בממד האקדמי והן בממד האישי והחברתי. לעודד עבודה קשה ולימודים מאתגרים,  טיפוח חשיבה ביקורתית, לצד הכרות עם החברה הישראלית וסוגיות ייחודיות הרלוונטיות לה, כמו גם הטמעה של מחויבות לחברה.

להוות מסגרת אינטלקטואלית, מחקרית וחברתית- ערכית לבני הנוער המשתתפים בה.

אוכלוסיית היעד

ההרשמה לתכנית אודיסיאה מיועדת לתלמידות ותלמידים מחוננים ומצטיינים בכיתה ח', בעלי יכולת לימודית גבוהה במיוחד הבוחרים להתמקד בלימודי המדעים והטכנולוגיה בנוסף ללימודיהם בבית הספר. לתכנית יתקבלו תלמידות ותלמידים שיפגינו, בתהליך המיון, יכולות אינטלקטואליות גבוהות, יכולת למידה עצמית גבוהה, חשיבה יצירתית, מוטיבציה ונכונות להשקעה והתמדה, סקרנות ותשוקה לידע ולמחקר מדעי. המשתתפים בתכנית נדרשים להשתתף באופן פעיל ולהתמיד בתכנית במקביל ללימודיהם בבית הספר, לרבות סדנאות ומחנות עם לינה במהלך החופשות.

צפייה במכתב ההרשמה לתכנית מהאקדמיה לחץ על השפה המבוקשת:

Русский

 עברית

  عربي  

no alt